Cesty čínskych bylín časom a priestorom.
Vážení odberatelia a priaznivci tradičnej čínskej medicíny, po niekoľkých rokoch úspešného pôsobenia na trhu vám predkladáme nový prehľad o produktoch tradičnej čínskej medicíny. Uplynulé obdobie nám poskytlo množstvo informácií, ktoré sme starostlivo vyhodnocovali a ktoré Vám teraz ponúkame, aby sme čo najlepšie vyhoveli vašim potrebám a prianiam. Súčasne sme sledovali úspešnosť vašej samoliečby a vaše skúsenosti s jednotlivými produktami. Na základe zozbieraných údajov sme vytvorili výber najvhodnejších produktov na domáce užívanie.
Prvé bylinné zmesi sa začali písomne objavovať na prelome letopočtov. Prvé liekopisy, podrobne popisujúce účinky bylín, sa datujú do doby tesne pred naším letopočtom. V katalógu produktov sa nachádza niekoľko preparátov, receptúry ktorých pochádzajú z dynastie Han (206 p.n.l.-220 n.l.). Zhruba od 6. storočia n.l. sa začala čínska medicína vyučovať v rámci vysokej školy, a štátom/cisárskym dvorom/ bol ustanovený výbor pre korekciu liečebných postupov, ktorý zaisťoval správnosť liečebných metód. Jednou zo zásad bolo, že sa nikdy nemá liečiť iba jedna časť tela, alebo jeden orgán ale vždy je nutné sa zaoberať človekom ako celkom, aby bola liečba efektívna a nedochádzalo ku zatlačeniu choroby na inú úroveň.
Čínske byliny užívané v zmesiach sú v súčasnej dobe pestované pod štátnym dozorom s kontrolou autenticity pôvodu – každá bylina musí byť pestovaná v provincii, v ktorej je od nepamäti "doma". Týmto spôsobom sa zaistí prítomnosť všetkých potrebných látok v rastline, ktoré zabezpečujú jej liečivé účinky. Napr. sladovka (sladké drievko) pochádza z provincie Gans na severe centrálnej Číny, Ligusticum wallichii z provincie Sečuan v strednej Číne, ženšeň zo severovýchodného pobrežia a pod. Liečivé rastliny sú zbierané, sušené a spracovávané podľa všeobecne platných noriem tradičného liekopisu.